Kazimierz Dolny - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny to turystyczna stolica ziemi lubelskiej, wykorzystująca swe piękne położenie na skraju Wyżyny Lubelskiej i prawym brzegu małopolskiego przełomu Wisły. Przez miasto przebiega droga wojewódzka 824, którą można do niego dojechać m.in. z Puław, pokonując trasę 15 km. Najbliższym dużym ośrodkiem miejskim jest Lublin, oddalony od Kazimierza o około 50 km (trasę tę najłatwiej i najszybciej pokonuje się drogą wojewódzką 830). Najbliżej położona droga krajowa to S17, do której dojazd wynosi około 26 km (trasa łączy m.in. Warszawę z Lublinem). Wszelkie dostępne aktualnie połączenie można wyszukać dzięki praktycznej wyszukiwarce GoEuro.pl

Przez miasto nie przebiega sieć kolejowa, jednakże nie ma przeszkód, aby połączyć przejazd kolejowy z autobusowym, korzystając z Przewozów Regionalnych, które umożliwiają dotarcie do Nałęczowa (odjazd autobusu z dworca PKP Nałęczów) lub Puław (odjazd autobusu z dworca PKP Puławy Miasto mieszczącego się przy ulicy Lubelskiej). Stąd dostępna kontynuacja podróży do Kazimierza Dolnego odpowiednio skomunikowanym autobusem.

W mieście kursują autobusy odjeżdżające z dworca autobusowego, zlokalizowanego przy ulicy Podzamcze. Obsługują kierunki takie jak: Biłgoraj, Lublin, Puławy, Opole, Warszawa, Braciejowice, Zagłoba, Skowieszynek, Grabówki. Ponadto, z Warszawy do Kazimierza kursują również prywatni przewoźnicy (m.in Halo Bus - przystanek w Warszawie na ulicy Trawiastej).

Dodatkowym udogodnieniem komunikacyjnym funkcjonującym w mieście jest możliwość skorzystania z przeprawy promowej przez Wisłę w okresie letnim. Obsługiwane są dwa kierunki: prom "Gelderland", działający od kwietnia do października (uzależnione od pogody), transportujący pasażerów do Janowca w okolice kamieniołomów oraz prom "Serokomla", przeprawiający podróżujących z Bochotnicy do Niesiołowa, kursujący wraz z początkiem maja do końca października.

rozwiń
Kazimierz Dolny - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij