Szlaki rowerowe

Przyjaciel wszystkich dbających o dobrą kondycję - rower, w Nałęczowie i jego okolicach nie pozostanie bezużyteczny. Do skorzystania z niego zachęcają liczne, znakowane szlaki rowerowe.

Jeden z traktów, oznakowany na czerwono, prowadzi z Lublina przez Nałęczów do Kazimierza Dolnego i ma długość 62 km. Wiedzie m.in. przez Wojciechów, Wąwolnicę i Rąblów, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający walkę z hitlerowcami w 1944 r.

Nieco krótszy, bo mający 51 km jest szlak niebieski Doliną Chodelki. Biegnie przez Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu obejmujący dolinę rzeki Chodelki oraz przechodzi obok pochodzących z VIII-X w. grodzisk słowiańskich. Ciągnie się od Kolonii Borów m.in. przez Chodel, Opole Lubelskie, Żmijowiska, Polanówkę do wsi Podgórz.

Jeszcze krótszy jest szlak czarny, zwany „Gościńcem Piotrawińskim”. Mierzy sobie 46 km i przebiega z Kolonii Borów m.in. przez Grądy, Chodel, Góry Kluczkowickie do Piotrawina. Wiedzie przez Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Wrzelowiecki Park Krajobrazowy.

Króciutki jest szlak „Powiśle” oznaczony kolorem zielonym. Jego długość wynosi zaledwie 15 km. Trasa wiedzie z Opola Lubelskiego m.in. przez Jankową, Trzciniec do miejscowości Majdany, w całości przez Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu.Dodaj opinię
Szlaki rowerowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlaki rowerowe, zobacz gdzie w Kazimierzu Dolnym zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlaki rowerowe.
  • 24-140 Nałęczów
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlaki rowerowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij