Stacja narciarska Kazimierz

Amatorzy białego szaleństwa w Kazimierzu Dolnym z pewnością nie będą się nudzić. Tradycje narciarstwa w mieście zaczęły się jeszcze w czasach przedwojennych. Idealnym miejscem do kultywowania tych sportowych zwyczajów jest Stacja Narciarska Kazimierz, położona na wylocie z miasta w kierunku ważnego węzła drogowego w Bochotnicy.

Na głównym kazimierskim stoku wytyczono 4 trasy o zróżnicowanej długości i poziomie trudności. Najkrótszą (110 m) przeznaczono do celów szkoleniowych, pozostałe (250, 470 i 590 metrów) może nie będą stanowiły wielkiego wyzwania (nachylenie do ok. 17%) dla bardziej doświadczonych narciarzy, za to można po nich poszusować z wielką przyjemnością.

Najdłuższa z kazimierskich tras posiada dodatkową odnogę, na której wytyczono Snow Park. Tutaj można wprawiać się w ekstremalnych ewolucjach i poprawiać swoją technikę. Wszystkie stoki posiadają system sztucznego dośnieżania oraz oświetlenie pozwalające na wieczorne jazdy.

Na szczyt każdej trasy wjeżdża wyciąg talerzykowy, o szacunkowej przepustowości 750 osób na godzinę. Nieco wolniej (550 os./h) pracuje wyciągarka na stok szkoleniowy.

Narciarze muszą zdecydować się na system punktowy lub karnety czasowe (15-45 zł, od jednej do czterech godzin). Punkt to koszt około 10 groszy, a pojedynczy wjazd wyciągiem - w zależności od jego długości i dnia tygodnia (w soboty, niedziele i święta drożej) - to wydatek od 7 do 25 pkt.

Na terenie Stacji Narciarskiej Kazimierz działają również wypożyczalnia sprzętu (pełne komplety lub poszczególne elementy wyposażenia narciarskiego i snowboardowego) oraz szkółka narciarska, oferująca lekcje indywidualne, rodzinne i dla grup zorganizowanych.

Dodaj opinię
Stacja narciarska Kazimierz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stacja narciarska Kazimierz, zobacz gdzie w Kazimierzu Dolnym zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stacja narciarska Kazimierz.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stacja narciarska Kazimierz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij