Spichlerz Nowakowskiego

Zabytkowy spichlerz, wybudowany na terenie dawnego portu na tzw. Wyspie Spichrzów. Ten obszar powstał przez oddzielenie koryta Wisły od rzecznej łachy przez założenie śluzy. Zbożowy magazyn datuje się na XVII wiek, choć nie wyklucza się, że wzniesiono go w II połowie XVI stulecia.

Spichlerz Nowakowskiego miał pierwotnie dwie komory. Kiedy dla Rzeczypospolitej zakończył się Złoty Wiek, nieużytkowany i opuszczony magazyn zaczął niszczeć. Na przełomie XIX i XX stulecia ocalałe ściany wykorzystano do budowy dwóch mieszkań i pomieszczenie do inwentaryzacji.

Dziś można podziwiać zachowane fragmenty murów z masywnymi przyporami. Pozostałości po spichlerzu znajdują się po północnej stronie budowli - aktualnie lokale mieszkalne są własnością prywatną. Gospodarze oferują noclegi, więc niektórzy turyści będą mogli obejrzeć odnowione zabytkowe ściany od wewnętrznej strony.

Dodaj opinię

Zabytkowy magazyn na zboże, wzniesiony na kazimierskiej Wyspie Spichrzów między II połową XVI, a początkowymi dekadami XVII stulecia. Oryginalnie posiadał dwie komory. Spichlerz Nowakowskiego szybko zaczął niszczeć, do czasów współczesnych ocalała tylko część północnych ścian. Na przełomie XIX i XX wieku wykorzystano je do budowy budynku mieszkalnego.

Spichlerz Nowakowskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Spichlerz Nowakowskiego, zobacz gdzie w Kazimierzu Dolnym zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Spichlerz Nowakowskiego.
  • Ulica
    Puławska 5
    Spichlerz Nowakowskiego mieści się przy ulicy Puławska 5 w Kazimierzu Dolnym
  • 24-120 Kazimierz Dolny
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Spichlerz Nowakowskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij