Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

Ma w sobie coś sentymentalnego. Jest wolna i nienowoczesna. W dodatku wiedzie przez urokliwe tereny Płaskowyżu Lubelskiego, doliny rzek Chodelki i Bystrej oraz lubelskiego Powiśla. W jej obrębie znajduje się 54 km stalowych, wąskotorowych szlaków, które przemierza się taborem turystycznym (z wagonami osobowymi FAUR i letnimi) lub taborem historycznym (z zabytkowymi wagonami towarowymi).

Nałęczowska Kolej Dojazdowa czyli regionalna Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa łączy Nałęczów z położonymi na zachód i południe od uzdrowiska: Wąwolnicą, Niezabitowem, Obliźniakiem, Karczmiskami, Głuskiem, Rozalinem, Opolem Lubelskim, Poniatową. Jej centrala mieści się na stacji w Karczmiskach, gdzie znajduje się Izba Pamięci NKD oraz Wystawa Obrazów i Grafik poświęconych NKD.

Na stacji Nałęczów zlokalizowane jest połączenie kolei z siecią kolei normalnotorowej na odcinku Dęblin-Lublin. W trakcie podróży nią można zażyczyć sobie zatrzymania pociągu w dowolnym miejscu, w celu zrobienia pamiątkowej fotografii.

Na zamówienie, w wagonikach serwowane są posiłki (m.in. słynne pierogi z bobu) oraz organizowane konferencje, spotkania absolwenckie, uroczystości rodzinne i inne.

Dodaj opinię

Historyczne składy kolejowe, które po niezbędnych naprawach i przywróceniu dawnego wyglądu wróciły na tory. Pociągi kursują m.in. przez Polanówkę, Karczmiska, Opole Lubelskie czy Poniatową - łącznie 11 stacji połączonych ponad 50-kilometrową trasą. Niezwykle klimatyczna podróż przez urokliwe tereny lubelszczyzny to świetny sposób na przeniesienie się w czasie.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Nadwiślańską Kolejkę Wąskotorową filmowanie wesel Wrocław

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa, zobacz gdzie w Kazimierzu Dolnym zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa.
Ceny biletów / cennik wejść do Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. Redakcja serwisu www.kazimierzdolny.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 8-13 zł
    Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa cena biletu ulgowego: 8-13 zł
  • 11-20 zł
    Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa cena biletu normalnego: 11-20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij