Muzeum Przyrodnicze

Kazimierskiego Parku Krajobrazowego nie utworzono bez specjalnego powodu, o czym przekonują ekspozycje Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym. Cztery wystawy stałe prezentują różne przyrodnicze walory regionu.

“W krainie wąwozów” w przystępny sposób wyjaśnia procesy geologiczne, które doprowadziły do powstania w okolicach współczesnego Kazimierza największej sieci wąwozów lessowych w całej Europie. “Tajemnice wymarłego świata” to przypomnienie dawnych mieszkańców regionu - ok. 65 milionów lat temu sięgało tu morze, a pływające w nim organizmy cechowała duża różnorodność. “W przełomowej dolinie środkowej Wisły” oraz “Kazimierski Park Krajobrazowy” skupiają się na współczesnym bogactwie przyrodniczym i sposobach jego ochrony.

W sumie placówka dysponuje ponad 12 tys. przedmiotów i okazów. Organizuje również szereg prelekcji, zajęć i imprez plenerowych, które mają wyedukować uczestników w sprawach ekologii.

Muzeum aktualnie mieści się w zabytkowym spichlerzu z końcówki XVI wieku, wybudowanym na potrzeby familii Ulanowskich. Budowla, usytuowana między dawnym portem a rynkiem, charakteryzuje się nietypową storczykową więźbą dachową, arkadami na piętrach oraz 2-piętrową loggią z podcieniami.

Kazimierskie Muzeum Przyrodnicze jest jedną z miejscowych filii Muzeum Nadwiślańskiego. Powołano je w 1982 roku, placówka aktywnie współpracuje m.in. z PTTK, Lubelskim Towarzystwem Ornitologicznym czy Muzeum Przyrodniczym w Erfurcie.

Dodaj opinię

Przystępna i atrakcyjna prezentacja najważniejszych walorów naturalnych regionu, które wpłynęły na utworzenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Cztery stałe wystawy pozwalają także poznać niezwykłą przeszłość tutejszej przyrody i sposoby jej ochrony. Instytucja posiada ponad 12 tysięcy eksponatów. Muzeum mieści się w zabytkowym spichlerzu z XVI wieku.

Muzeum Przyrodnicze adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Przyrodnicze, zobacz gdzie w Kazimierzu Dolnym zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Przyrodnicze.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Przyrodnicze. Redakcja serwisu www.kazimierzdolny.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Muzeum Przyrodnicze cena biletu ulgowego: 5 zł
  • 10 zł
    Muzeum Przyrodnicze cena biletu normalnego: 10 zł
  • 18 zł
    Muzeum Przyrodnicze cena biletu rodzinnego: 18 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Przyrodnicze opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij