Muzeum Kowalstwa

Wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Kowali Polskich oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie. Muzeum Kowalstwa mieści się w zabytkowej, wzniesionej w XVI wieku Wieży Ariańskiej. Można tutaj podziwiać zarówno praktyczne przedmioty, jak też kunsztowne dzieła rzemiosła artystycznego - istnieje również możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach.

Wojciechowskie Muzeum Kowalstwa ma na stanie ponad 1000 różnego rodzaju eksponatów. Tak z Polski, jak też z zagranicy. W kolekcji znajdują się m.in. podkowy, wiernie wykonane repliki europejskich broni białych z czasów średniowiecza, pas cnoty z żelaza, rozmaite narzędzia rolnicze, patera na owoce, krzyże, ozdobne kraty, zestawy kominkowe, świeczniki, lampy, krzesła, zegar słoneczny… Rzecz jasna nie brakuje przy tym kowalskich narzędzi - na zwiedzających czeka tradycyjna, w pełni wyposażona kuźnia z paleniskiem.

Standardowy program zwiedzania Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie obejmuje także takie atrakcje, jak ręczne ostrzenie siekiery, odegranie kowalskiego marsza na kowadle, “podkówkowy test na inteligencję” oraz ciekawe historie i anegdoty opowiadane przez przewodników. Z kolei dla grup zorganizowanych - przede wszystkim dzieci i młodzieży - przygotowano specjalne zajęcia warsztatowe: od wypiekania podków z masy solnej po szeroko pojmowane gry i zabawy z żelazem, koncentrujące się na ozdabianiu metalu.

Warto dodać, iż poza Muzeum Kowalstwa w Wieży Ariańskiej mieści się również Galeria Sztuki Ludowej. Poza oglądaniem kunsztownych przedmiotów można tutaj kupić okolicznościowe pamiątki - w tym ręcznie wybijane monety.

Dodaj opinię

Ceny biletów do Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie - stan na czerwiec 2018:

  • 6 zł bilet ulgowy
  • 8 zł bilet normalny
  • 10 zł/os. zajęcia warsztatowe (+50 zł od grupy za ognisko)
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Bogata wystawa w XVI-wiecznej Wieży Ariańskiej, ciekawie prezentująca ginący wydawałoby się zawód. Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie ma na stanie ponad 1000 eksponatów: od zwykłych przedmiotów codziennego użytku, przez rzemiosło artystyczne, aż po średniowieczną broń. Placówka oferuje również interesujący program warsztatów dla grup zorganizowanych.

Muzeum Kowalstwa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Kowalstwa, zobacz gdzie w Kazimierzu Dolnym zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Kowalstwa.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Kowalstwa. Redakcja serwisu www.kazimierzdolny.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 6 zł
    Muzeum Kowalstwa cena biletu ulgowego: 6 zł
  • 8 zł
    Muzeum Kowalstwa cena biletu normalnego: 8 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Kowalstwa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij