Manufaktura Muzealna

Otwarte w 2014 roku centrum edukacyjno-warsztatowe, prowadzone przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Oferuje szereg zajęć teoretycznych i praktycznych, w interesujący sposób przybliżających uczestnikom przyrodę, kulturę, historię i tradycje regionu.

Nowocześnie wyposażone wnętrza umożliwiają przekazywanie wiedzy w atrakcyjnej, multimedialnej formie. Kazimierska Manufaktura aktywizuje odbiorców i uczestników swoich lekcji, które nie polegają wyłącznie na biernym słuchaniu. Przeprowadzane są intensywne dyskusje, organizowane wycieczki. Każdy może np. spróbować tajników ginących zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem garncarstwa i złotnictwa.

Zajęcia prowadzone są w pracowni ceramicznej, sali edukacyjnej i pracowni złotniczej. Przykładowe tytuły lekcji i warsztatów to “Kamienice przypraw”, “Spotkajmy się przy studni”, “Owoce morza kredowego”.

Manufaktura Muzealna mieści w drewnianym, zabytkowym dworze przeniesionym do Kazimierza Dolnego z oddalonego o ok. 50 kilometrów na południe Gościeradowa.

Dodaj opinię

Ośrodek warsztatowo-edukacyjny Muzeum Nadwiślańskiego. W Manufakturze organizowane są najróżniejsze zajęcia - zarówno teoretyczne wykłady, jak i praktyczne ćwiczenia - dzięki którym uczestnicy w atrakcyjnej formie poznają tradycje, kulturę, historię oraz przyrodę około-kazimierskiego regionu. Intrygująco wyglądają zwłaszcza lekcje z dawnych, ginących rzemiosł.

Manufaktura Muzealna adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Manufaktura Muzealna, zobacz gdzie w Kazimierzu Dolnym zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Manufaktura Muzealna.
Ceny biletów / cennik wejść do Manufaktura Muzealna. Redakcja serwisu www.kazimierzdolny.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 9 zł
    Manufaktura Muzealna cena biletu normalnego: 9 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Manufaktura Muzealna opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij