Góra Trzech Krzyży

Golgota Kazimierza Dolnego, z oczywistych względów nazywana również Krzyżową Górą. Na w sumie niewielkim (90 m ponad dolinę Wisły) wzniesieniu nad miastem w 1708 roku mieszkańcy postawili 3 drewniane krzyże.

Ten czyn związany jest z epidemią cholery, która wybuchła na tych terenach na początku XVIII wieku. Zaraza pochłonęła wiele ofiar, a trzy krzyże nawiązujące do miejsca męki Chrystusa są doskonale widoczne ze wszystkich najważniejszych punktów w Kazimierzu Dolnym.

Poza miejscem pamięci, Góra Trzech Krzyży stanowi znakomity punkt widokowy. Wspaniałe widoki na miasto i przełomy największej polskiej rzeki na długo pozostają we wspomnieniach.

Wierzchołek i stoki górki objęte są ochroną - rosną tutaj rzadkie gatunki roślin, m.in astrowate omany, ostnice i krzewy wiśni karłowatej. Dlatego też pod żadnym pozorem nie należy schodzić z wytyczonej ścieżki.

Dodaj opinię

Przez niektórych nazywana Krzyżową Górą albo kazimierską Golgotą. Wszystko z powodu epidemii cholery, która dotknęła ten lubelski region w pierwszych latach XVIII wieku. W 1708 r. mieszkańcy Kazimierza Dolnego, na pamiątkę i ku przestrodze, ustawili na szczycie wzgórza nad kościołem 3 krzyże. Góra stanowi świetny punkt widokowy, występują tu chronione rośliny.

Górę Trzech Krzyży warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Góra Trzech Krzyży adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Góra Trzech Krzyży, zobacz gdzie w Kazimierzu Dolnym zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Góra Trzech Krzyży.
  • Ulica
    Zamkowa
    Góra Trzech Krzyży mieści się przy ulicy Zamkowa w Kazimierzu Dolnym
  • 24-120 Kazimierz Dolny
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Góra Trzech Krzyży opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij